Skip links

Skorzystaj z programu „Czyste powietrze”

Termomodernizacja to niezawodny sposób na znaczną poprawę efektywności energetycznej budynku mieszkalnego, a co za tym idzie – zniwelowanie strat ciepła, a więc ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem zimą lub chłodzeniem wnętrz latem. W ramach termomodernizacji domu inwestorzy wykonują szereg ukierunkowanych na oszczędzanie energii prac.

Mogą one obejmować m.in. ocieplenie budynku, zmianę oświetlenia na bardziej wydajne, instalacje ekologicznych źródeł energii czy też wymianę drzwi i okien na energooszczędne

Czy program czyste powietrze obejmuje wymianę okien?

Nowa odsłona programu Czyste Powietrze 3.0 kładzie większy nacisk na poprawę efektywności energetycznej budynków, której istotnym elementem jest m.in. wymiana okien i drzwi, jak również docieplenie budynków.

Aby dostać dofinansowanie do wymiany okien, stolarka musi spełniać normy:

1. Komu przysługuje dofinansowanie do wymiany okien?

Osoba ubiegająca się o dofinansowanie do wymiany okien powinna być właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego starszego niż 10 lat.

2. Ile wynosi dofinansowanie do wymiany okien?

Beneficjenci programu Czyste Powietrze mogą liczyć na dofinansowanie do wymiany okien nawet w kwocie 30 tys. zł.

3. Jakie paramerty muszą spełniać ?

Przenikalność cieplna dla okien nie może być większa niż 0,9 W/(m²·K), dla drzwi wejściowych 1,3 W/(m²·K), podane wartości muszą być potwierdzone deklaracjami producenta.

4. Czy nowe okna można odliczyć od podatku?

Ulga termomodernizacyjna. Jeśli w naszym domu w ramach prac remontowych przeprowadziliśmy wymianę okien na energooszczędne, możemy ubiegać się o podatkową ulgę termomodernizacyjną.

Jesteś zainteresowany?

Zapraszamy po wskazówki i informacje do naszego punktu sprzedaży